HEurekowe transmisje na żywo są efektem burzy mózgów skupionej na rozwoju działań online naszej organizacji. Ten początkowo nieznany nam obszar szybko się rozwiną. Osoby związane z naszą organizacją mają bardzo różnorodne zainteresowania, doświadczenia i wykształcenie dlatego też pomysłów na kolejne transmisje jest wiele. Przyświeca im jeden cel: wciągać młode osoby i pracowników młodzieżowych w realizację kolejnych webinarów by dzielili się z innymi tym, co dla nich ważne.

Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich dotychczasowych transmisji. Informacje o kolejnych już niedługo w zakładce AKTUALNOŚCI i na facebookowym fanpage’u HEureki. Życzymy miłego oglądania!

Transmisja na żywo została przeprowadzona w trakcie międzynarodowej wymiany młodzieży 2 Art or Not 2 Art zorganizowanej w ramach europejskiego programu Erasmus+. Wzięły w niej udział dwie osoby z Rumunii oraz jedna osoba z Litwy. Całość moderowała Karolina Szczepanik. Uczestnicy rozmawiali na temat tego, czym jest arteterapia oraz w jaki sposób może ona pomóc każdemu z nas. Rozmowa prowadzona była w języku angielskim. Zapraszamy do obejrzenia!

WIDEO NA YOUTUBE

Nasze metody

Na żywo i publikacje

Transmisja live "Work online with you(th)" odbyła się w trakcie międzynarodowego kursu szkoleniowego o tym samym tytule, zorganizowanego w ramach europejskiego programu Erasmus+. W transmisji wzięły udział osoby reprezentujące organizacje pozarządowe z Węgier, Słowacji i Rumunii. Dzielili się oni swoimi przemyśleniami na temat edukacji i pracy w trybie zdalnym, opowiadali o narzędziach online, jakie warto używać, a także dawali wskazówki jak pozostać skupionym podczas zajęć odbywających się przez internet.
Rozmowa prowadzona była w języku angielskim. Zapraszamy do obejrzenia!

WIDEO NA YOUTUBE

Transmisja live "Młodzież w czasie pandemii – nasza codzienność" odbyła się w trakcie wymiany młodzieży "We will manage", zorganizowanej w ramach Polsko - Ukraińskiej Rady Wymiany młodzieży. W transmisji wzięły udział dwie osoby z grupy polskiej i trzy osoby z grupy ukraińskiej. Całość moderowana była przez Karolinę Szczepanik. W trakcie rozmowy poruszane były m.in. tematy: jak zmieniło się nasze codzienne życie podczas pandemii, plusy i minusy edukacji online, sposoby spędzania wolnego czasu podczas lockdownu.
Rozmowa prowadzona była w języku angielskim. Zapraszamy!

WIDEO NA YOUTUBE

Webinar "Visibility & Dissemination" (widoczność i upowszechnianie) odbył się w trakcie międzynarodowego kursu szkoleniowego o tym samym tytule, zorganizowanego w ramach europejskiego programu Erasmus+. Udział w nim wzięły reprezentantki organizacji z Chorwacji i Węgier, a całość moderowała członkini zarządu HEureki, Karolina Szczepanik. W trakcie webinaru odpowiadaliśmy na pytania co kryje się za pojęciami "widoczność" oraz "upowszechnianie", czym te pojęcia się różnią, oraz dlaczego są to ważne elementy każdego projektu. Webinar prowadzony w języku angielskim. Zapraszamy do oglądania!

WIDEO NA YOUTUBE

Webinar "Stereotypy i uprzedzenia oczami młodych ludzi" odbył się w trakcie Polsko Ukraińskiej wymiany młodzieży online zatytułowanej I will read you. Udział w nim wzięły dwie uczestniczki z grupy ukraińskiej i jedna uczestniczka z grupy polskiej, a całość moderowała członkini zarządu HEureki, Karolina Szczepanik. W trakcie webinaru poruszane były m.in. tematy: czym jest stereotyp i uprzedzenie; czy myślimy stereotypowo; czy byliśmy kiedyś do kogoś uprzedzeni lub czy ktoś był uprzedzony do nas.
Webinar prowadzony w języku angielskim (dostępne są polskie napisy). Zapraszamy!

WIDEO NA YOUTUBE

Drugi webinar w ramach projektu młodzieżowego "I will read you". Chcieliśmy dzięki niemu dotrzeć do młodzieży, która nigdy nie uczestniczyła w międzynarodowych wymianach oraz do tych, którzy nigdy nie słyszeli o Polsko Ukraińskiej Radzie Wymiany Młodzieży. Wybraliśmy do udziału dwie osoby z polskiej grupy i dwie osoby z grupy ukraińskiej. Reszta grupy była aktywnymi widzami. Oglądając webinar dowiecie się czym jest wymiana młodzieży, jak stworzyć własny projekt, jakie mogą być tematy wymian i poznacie doświadczenia projektowe rozmówców. Moderatorem rozmowy była ukraińska uczestniczka naszego projektu, Marharyta Sybirtseva. Zapraszamy do oglądania!

WIDEO NA YOUTUBE

Japonia to kraj przeciwieństw. Tradycja łączy się z nowoczesnością, prostota z ekstrawagancją, niesłony ryż z KitKatem o smaku ziemniaka. Tym razem, członkini naszego stowarzyszenia, Karolina Szczepanik, która spędziła rok czasu w Japonii, postara się odpowiedzieć na pytanie "Czy Japonia to zupełnie inna planeta?".

Posłuchajcie i przekonajcie się sami!

WIDEO NA YOUTUBE

Matura to pierwszy ważny egzamin w życiu młodej osoby. Zaraz po niej trzeba podjąć wiele ważnych decyzji związanych z dalszym rozwojem. Nie jest to proste. Każda młoda osoba ma prawo mieć wątpliwości i czuć się lekko zagubiona w tej nowej sytuacji. "Studia: Na co to komu?" to webinar przygotowany przez członkinie i wolontariuszkę HEureki, które opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z wyborem studiów, samym studiowaniem i o tym czy warto iść na studia. Webinar prowadzi wiceprezes HEureki, Ewa Kostrubiec.

WIDEO NA YOUTUBE

Myślicie, że żonglowanie to tylko taka rozrywka dla zabicia czasu? Jeśli tak, to koniecznie musicie zobaczyć webinar "Siłownia dla mózgu – żonglerka krok po kroku w praktyce" przygotowany przez członkinię HEureki, Katarzynę Kurowską. Dowiecie się jak wiele korzyści płynie dla nas z tej rozrywki. Dzięki wielu praktycznym ćwiczeniom w trakcie webinaru będziecie mięli szansę aktywnie spędzić czas. Zapraszamy!

WIDEO NA YOUTUBE

"Mam dla ciebie dobrą i złą wiadomość: zła wiadomość jest taka, że nie rodzimy się z pewnością siebie. Dobra wiadomość jest taka, że z wiekiem ją nabywamy..." – tak zaczęła  webinarium "Skok na głęboką wodę, a pewność siebie" członkini  HEureki, Alicja Nowogrodzka. Włącz i zobacz co było dalej!

WIDEO NA YOUTUBE