Publikacje

W publikacji z naszej pierwszej Polsko Ukraińskiej wymiany młodzieży znajdziecie przebieg spotkania dzień po dniu, jak przygotowywaliśmy się do poszczególnych punktów wymiany, komentarze uczestników, opis gry teatralnej i namiary na organizacje partnerskie. Projekt ‘Keep talking’, któremu poświęcona jest publikacja został nominowany do nagrody Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji - EDUInspiracje 2018 w kategorii Polsko Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży. Jeśli chciałbyś/chciałabyś otrzymać wersję papierową napisz do nas. Zapraszamy do czytania!

Nasze metody

LEKCJE ŻYWEJ HISTORII

LEKCJE ŻYWEJ HISTORII

KLUB DEBATANCKI

KLUB DEBATANCKI

GRY TEATRALNE

GRY TEATRALNE

ŻYWA BIBLIOTEKA

ŻYWA BIBLIOTEKA

Webinary i publikacje

WEBINARY

WEBINARY

PUBLIKACJE

PUBLIKACJE

Z dumą prezentujemy publikację z naszej drugiej wymiany młodzieży w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany młodzieży. W trakcie spotkania dyskutowaliśmy o tym, czym jest aktywne obywatelstwo, a naszą główną metodą była debata. W publikacji znajdziecie opis wymiany dzień po dniu z perspektywy różnych uczestników, tematy naszych debat, namiary na organizacje partnerskie i bogate galerie zdjęć. Jeśli chciałbyś/chciałabyś otrzymać wersję papierową napisz do nas. Zapraszamy do czytania!

Publikacja to efekt międzynarodowego projektu młodzieżowego zatytułowanego ‘Chodź opowiem ci historię – Szept Zesłańców’, który realizowaliśmy w 2018 roku. Znajdziecie w niej zapisy lekcji żywej historii z zamojskimi Sybirakami, którzy opowiedzieli o tym jak wyglądały zsyłki, codzienne życie na zesłaniu i jak udało im się wrócić do Polski. Publikacja wzbogacona jest opisami tła historycznego i zdjęciami z prywatnych zbiorów naszych bohaterów. To efekt dużego zaangażowania członków naszej organizacji, uczestników, organizacji partnerskich i naszych lokalnych partnerów. Koordynacja projektu nominowana była w konkursie Fundacji Systemu Rozwoju Edukacji  - EDUInspirator 2018 w kategorii ‘Edukacja pozaformalna’. . Jeśli chciałbyś/chciałabyś otrzymać wersję papierową napisz do nas. Zapraszamy na lekcję żywej historii z HEureką!

Projekt to nie tygodniowe spotkanie rówieśników z różnych krajów, ale kilkumiesięczna przygoda, skrzynia różnych cennych doświadczeń związanych z przekształcaniem pomysłów młodzieżowych w rzeczywiste działania. W pracy projektowej często napotykamy na momenty problematyczne, a ich rozwiązanie pochłania wiele czasu i energii. Czasami w takich sytuacjach brakuje nam narzędzi, a brak pomocy może spowodować poważne problemy.  Publikacja ‘Projekty nie spadają z nieba’ jest efektem międzynarodowego seminarium wymiany doświadczeń pod tym samym tytułem, które koordynowaliśmy w 2019 roku w ramach europejskiego programu Erasmus+. W jej tworzeniu udział brali pracownicy młodzieżowi, liderzy i koordynatorzy z Polski, Litwy, Północnej Macedonii, Słowacji, Chorwacji, Cypru, Estonii i Rumunii. Mamy nadzieję, że dzięki zapoznaniu z publikacją, czytelnicy zyskają cenną pomoc przy realizowanych przez siebie projektach. Publikacja w języku angielskim.

W publikacji ‘Generatorzy postępu’ znajdziecie listę tematów, które omówiliśmy w trakcie międzynarodowego seminarium wymiany doświadczeń o tym samym tytule. Seminarium powstało byśmy mogli wymienić się doświadczeniami związanymi z zakładaniem i funkcjonowaniem nowopowstałych organizacji pozarządowych w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, w Rumunii i w Chorwacji. W publikacji opisane są też zasady metody Open Space z wyjaśnieniem, jak może ona zostać użyta do omówienia podobnych zagadnień. Dowiecie się też dla czego warto w trakcie projektu spotykać się ze społecznością lokalną i jakie mogą z tego wyniknąć korzyści oraz obejrzycie zdjęcia z naszego spotkania. W pliku dostępne są  namiary na wszystkich partnerów projektu. Publikacja w języku angielskim.

W publikacji ‘I will read you’ znajdziecie opinie uczestników o pierwszej w historii naszej organizacji wymianie młodzieży zorganizowanej OnLine. Było to nasze trzecie już działanie w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Tym razem jednak wkroczyliśmy na niezbadany teren, a całość naszych działań była wielką, nową dla nas przygodą. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do czytania!