W materiale wideo HEurekianie zaangażowani w stworzenie wymiany opowiadają o swoim pomyśle i przygotowaniach
Materiał wideo stworzony po zaakceptowaniu naszego projektu jest zaproszeniem na 2 Art or Not 2 Art i przedstawieniem pomysłów na warsztaty
Tempo życia w XXI wieku jest często bardzo szybkie i pełne stresu. Im młodsze osoby, tym mniej doświadczenia i narzędzi do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i spadkami nastroju. Pomocna może okazać się tutaj Arteterapia. Pomaga ona zrelaksować się, oderwać na chwilę od zwyczajowych codziennych czynności i odkryć w sobie nowe pasje. Uznaliśmy, że jest to świetny główny temat międzynarodowego spotkania młodzieży i po odbyciu rozmów z naszymi partnerami z Czech, Rumunii i Litwy rozpoczęliśmy wspólne szkicowanie działań.

Niestety za pierwszym razem polska Agencja Narodowa programu Erasmus+ nie zaakceptowała naszego wniosku, ale dostaliśmy cenne uwagi, co należy poprawić by jakość była wyższa. Nie poddaliśmy się i po dokonaniu niezbędnych poprawek nasz projekt został zaakceptowany.

Podczas działania w trakcie projektu polepszymy umiejętności organizacyjne i liderskie, zmotywujemy młodych ludzi do aktywności obywatelskiej i do wspólnego rozwiązywania problemów dnia codziennego (zwłaszcza tych z którymi zmagają się osoby z niepełnosprawnościami). Rozprawimy się z wewnętrznymi lękami za pomocą sztuki. Zareklamujemy też efektywność Arteterapii, co sprawi że więcej osób będzie radzić sobie ze swoimi problemami stosując ją.

Miejsce i data:

Wizyta przygotowawcza: Motycz Leśny k. Lublina 10-12.02.2022
Wymiana młodzieży: Motycz Leśny k. Lublina 24.02 - 04.03.2022

Nr projektu: 2020-3-PL01-KA105-095039
Partnerzy projektu:

Stowarzyszenie Evolution (Rumunia)
Live, Love, Create (Republika Czeska)
Tavo Europa (Litwa)

Blog

Image

Wypowiedzi uczestników na temat warsztatów arteterapii

Warsztat batiku
Warsztat ikebany
Warsztat taneczny

Pozostałe materiały wideo

Gra teatralna
Transmisja na żywo

Galeria

Image