Pierwsza zapowiedź kursu
Image
Przebieg kursu szkoleniowego
Image
Fragmenty gry teatralnej "Legenda z Chmielowa"
Image

Dzięki kursowi szkoleniowemu przygotowaliśmy w stosunkowo krótkim czasie dużą grupę ludzi do pełnienia funkcji lidera grupy na międzynarodowych wymianach młodzieży.

Wzmocniło to możliwości naszych organizacji związane z efektywnym przygotowaniem grup do udziału w wymianach oraz sprawiło, że wiele problemów związanych z wymianami zniknie lub będzie rozwiązywanych przez dobrze przygotowanych liderów.

Zapewniliśmy też rozwój umiejętności i podnieśliśmy kwalifikacje osób, które postanowiły podjąć kolejny krok w rozwoju swoich umiejętności związanych z aktywnym uczestnictwem w projektach międzynarodowych.

Projekt umożliwił też wymianę doświadczeń pomiędzy organizacjami w zakresie przygotowywania liderów do projektów młodzieżowych i ich wpływu na końcowe rezultaty projektów.

Główne działanie w projekcie realizowaliśmy w świecie COVID-19 co spowodowało, że musieliśmy dołożyć wszelkich starań by odbyło się ono w warunkach bezpiecznych dla nas i dla naszych partnerów.

Uczestnicy przed wspólnym spotkaniem przeszli testy SARS-CoV-2 met. RT-PCR, w trakcie spotkania stosowaliśmy się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, mieliśmy wydzieloną przestrzeń roboczą do której dostępu nie miały osoby z zewnątrz i nie opuszczaliśmy ośrodka w trakcie trwania kursu szkoleniowego. Nasza praca i dobra komunikacja z partnerami zaowocowała bezpiecznym przeprowadzeniem spotkania.

Niestety nasi partnerzy z Hiszpanii i Turcji nie mogli do nas tym razem dołączyć ze względu na restrykcje. Niemniej jednak dziękujemy im za zaangażowanie i dobrą komunikację w projekcie. Jesteśmy pewni, że jeszcze w przyszłości będziemy razem współpracować.

Partnerzy projektu:

Evolution (Rumunia)
Żółta Owca (Polska)
For Youth (Słowacja)
Kunda Social and Health Center (Estonia)
TAVO Europa (Litwa)
Do great things (Łotwa)
Youthfully Yours Gr (Grecja)

Publikacja

Po kursie szkoleniowym prowadziliśmy wytężone prace nad publikacją, której zadaniem jest przedstawienie młodym osobom odpowiednich kroków, jakie należy podjąć by odpowiedzialnie i bezpiecznie pełnić funkcję lidera grupy na międzynarodowej wymianie młodzieży.

Publikacja dostępna jest w polskiej i angielskiej wersji językowej. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

Wywiady z uczestnikami

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Media o projekcie

Image
Image
Image
Image

Galeria

Image

Blog

Image