12.10-18.10.2020 "Make the lead"

Dzięki kursowi szkoleniowemu przygotowaliśmy w stosunkowo krótkim czasie dużą grupę ludzi do pełnienia funkcji lidera grupy na międzynarodowych wymianach młodzieży.

Wzmocniło to możliwości naszych organizacji związane z efektywnym przygotowaniem grup do udziału w wymianach oraz sprawiło, że wiele problemów związanych z wymianami zniknie lub będzie rozwiązywanych przez dobrze przygotowanych liderów.

Zapewniliśmy też rozwój umiejętności i podnieśliśmy kwalifikacje osób, które postanowiły podjąć kolejny krok w rozwoju swoich umiejętności związanych z aktywnym uczestnictwem w projektach międzynarodowych.

Projekt umożliwił też wymianę doświadczeń pomiędzy organizacjami w zakresie przygotowywania liderów do projektów młodzieżowych i ich wpływu na końcowe rezultaty projektów.

Główne działanie w projekcie realizowaliśmy w świecie COVID-19 co spowodowało, że musieliśmy dołożyć wszelkich starań by odbyło się ono w warunkach bezpiecznych dla nas i dla naszych partnerów.

Uczestnicy przed wspólnym spotkaniem przeszli testy SARS-CoV-2 met. RT-PCR, w trakcie spotkania stosowaliśmy się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, mięliśmy wydzieloną przestrzeń roboczą do której dostępu nie miały osoby z zewnątrz i nie opuszczaliśmy ośrodka w trakcie trwania kursu szkoleniowego. Nasze praca i dobra komunikacja z partnerami zaowocowała bezpiecznym przeprowadzeniem spotkania.

Niestety nasi partnerzy z Hiszpanii i Turcji nie mogli do nas tym razem dołączyć ze względu na restrykcje. Niemniej jednak dziękujemy im za zaangażowanie i dobrą komunikację w projekcie. Jesteśmy pewni, że jeszcze w przyszłości będziemy razem współpracować.

Organizator: Stowarzyszenie HEureka Generator

Data działania: 12-18.10.2020

Miejsce: Motycz Leśny k. Lublina, Polska

Partnerzy: Grecja, Estonia, Łotwa, Litwa, Rumunia, Słowacja, Polska

Materiał wideo z zapowiedzią pierwszej wersji naszego kursu szkoleniowego, który pierwotnie miał odbyć się w marcu. Niestety ze względu na pandemię musieliśmy działania zawiesić aż do października.

WIDEO NA YOUTUBE

Materiał wideo prezentuje przebieg naszego kursu szkoleniowego ‘Make the lead’. Zobaczycie tutaj fragmenty naszych spotkań w Motyczu Leśnym k. Lublina.

WIDEO NA YOUTUBE

Materiał wideo pokazuje fragmenty gry teatralnej ‘Legenda z Chmielowa’, którą przeprowadziliśmy w trakcie kursu szkoleniowego. Ten punkt programu nie był wcześniej planowany, jednak ze względu na restrykcje związane z pandemią COVID-19 gra teatralna została włączona do naszych zajęć. Wszyscy świetnie się bawili poznając jednocześnie atrakcyjną metodę edukacji pozaformalnej.

WIDEO NA YOUTUBE

Przedstawiciele Fundacji 'Żółta owca' o udziale kursie szkoleniowym 'Make the lead.

WIDEO NA YOUTUBE

Przedstawiciele stowarzyszenia Evolution i stowarzyszenia TAVO Europa o udziale kursie szkoleniowym 'Make the lead.

WIDEO NA YOUTUBE

Przedstawiciele stowarzyszenia HEureka Generator i stowarzyszenia Evolution o udziale kursie szkoleniowym 'Make the lead’.

WIDEO NA YOUTUBE

Przedstawiciele greckiej organizacji Youthfully Yours Gr o udziale kursie szkoleniowym 'Make the lead.

WIDEO NA YOUTUBE

Przedstawiciele estońskiej organizacji Kunda Social and Health Center o udziale kursie szkoleniowym 'Make the lead.

WIDEO NA YOUTUBE

Przedstawiciele estońskiej organizacji Kunda Social and Health Center i rumuńskiego stowarzyszenia Evolution o udziale kursie szkoleniowym 'Make the lead.

WIDEO NA YOUTUBE