Wings of Imagination – Theater games for everyone to projekt przygotowany przez chorwacką organizację LUMEN i stowarzyszenie HEureka Generator w ramach Akcji Kluczowej 2 europejskiego programu Erasmus+. Przygotowana przez nas propozycja to tzw. Small-scale Partnership, które jest jedną z możliwości dzięki której możemy współpracować z innymi organizacjami i instytucjami, którym bliska jest edukacja pozaformalna młodzieży.
Partnerzy w trakcie realizacji projektu będą działać zarówno na poziomie lokalnym, jak też na poziomie międzynarodowym wypracowując rozwiązania, z których na stałe będziemy mogli wszyscy korzystać długoterminowo.

Efektem finalnym projektu będzie publikacja zawierająca scenariusze edukacyjnych gier teatralnych. Będą mogli z nich korzystać pracownicy młodzieżowi, koordynatorzy projektów, młodzi liderzy, nauczyciele, wolontariusze oraz wszyscy interesujący się grami teatralnymi, którzy chcieliby rozwinąć swój wachlarz narzędziowy w pracy z grupą. Stworzona zostanie również wirtualna platforma dokumentująca dotychczasowe dokonania nieformalnej międzynarodowej sieci miłośników gier teatralnych „Imaginary Realms”. Stowarzyszenie Heureka Generator jest głównym administratorem sieci, a organizacja LUMEN jej członkiem. Na platformie zamieszczone zostaną również stworzone przez nas scenariusze edukacyjnych gier teatralnych, dotychczasowe dobre praktyki lokalne i międzynarodowe oraz dane wszystkich europejskich organizacji należących do sieci.

Zapraszamy do śledzenia nowości w zakładce projektu na naszej stronie internetowej w najbliższych miesiącach. Będziemy tu umieszczać informacje o bieżących pracach. Wniosek projektowy składamy w terminie 5 marca 2024 i czekamy na ocenę naszej propozycji przez chorwacką Agencję Narodową programu Erasmus+.

KOORDYNATOR PROJEKTU:

LUMEN

Współpraca lokalna:

Outward Bound Croatia

POLSKI PARTNER PROJEKTU:

HEUREKA GENERATOR

Współpraca lokalna:

II Liceum Ogólnokształcące im. C. Norwida w Krasnymstawie