Zorganizowaliśmy wizytę studyjną

Image

Ostatni weekend pełen był rozmów, inspiracji, prezentacji i odwiedzin naszych lokalnych partnerów.

Wszystko to za sprawą wizyty studyjnej, którą zorganizowaliśmy dla uczestników XV i XVI edycji Szkoły Liderów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkoła Liderów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności to unikatowy i kompleksowy program wsparcia i rozwoju Liderów i Liderek działających na rzecz swojego lokalnego środowiska lub jakiejś istotnej zmiany społecznej. Uczestnicy i absolwenci szkoły każdego roku mają możliwość wzięcia udziału w wizycie studyjnej, w trakcie której mogą poznać dobre praktyki innych absolwentów. Absolwentem VI edycji Szkoły Liderów PAFW jest prezes stowarzyszenia Heureka Generator, Andrzej Smyk.

Spotkanie rozpoczęliśmy w piątek 13 sierpnia po południu prezentując uczestnikom nasze miasto i możliwości aktywnego działania w nim.

W sobotę odwiedziliśmy Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak", gdzie spotkaliśmy się z wice prezes stowarzyszenia Zamojskie Centrum Wolontariatu i przewodniczącą Zamojskiej Rady Seniorów, panią Krystyną Rybińską-Smyk, która opowiedziała o aktywnościach Domu Kultury "Okrąglak" oraz przedstawiła historię realizacji projektów lokalnych i międzynarodowych stowarzyszenia Zamojskie Centrum Wolontariatu.

Następnie przenieśliśmy się do biura HEureki, w którym rozmawialiśmy m.in. o tym, jak międzynarodowe projekty młodzieżowe mogą stać się cennym narzędziem wspierającym nasze działania lokalne, jak długoterminowo angażować młode osoby w działania organizacji, jak planować budżet projektu oraz jak radzić sobie z projektowymi problemami.

W niedzielę rano spotkaliśmy się z Fundacją Bastion, której działalność skupia się wokół historycznych rekonstrukcji, a w działaniach projektowych Heureki jest cenną częścią wielu naszych akcji.

Jesteśmy pewni, że wizyta studyjna już niedługo zaowocuje nowymi szansami rozwoju dla mieszkańców naszego regionu i regionów naszych gości. W spotkaniu udział wzięli: Anna Pukacz-Górnikowska (Fundacja Znajdź Cel, Pęgów), Grzegorz Suchanicz (Zjednoczenie Łemków, Kraków), Sylwia Brzozowicz (Dyrektor Domu Kultury, Kęty), Andrzej Smyk, Karolina Szczepanik, Katarzyna Kurowska (stowarzyszenie HEureka Generator).