Kultura w sieci - złożyliśmy wniosek

Zakończyliśmy pracę nad wnioskiem do programu ‘Kultura w sieci’ Narodowego Centrum Kultury. Naszym celem jest stworzenie strony internetowej będącej zapisem przeprowadzonych przez stowarzyszenie HEureka Generator ‘lekcji żywej historii’ z zamojskimi seniorami w latach 2018-2019 oraz stworzenie kolejnych 5 wywiadów, których bohaterami będą: Sybirak, Wołyniak, Dziecko Zamojszczyzny, Żołnierz Wojska Polskiego okresu II Wojny Światowej i Partyzant.

Lekcje żywej historii z seniorami przygotuje i później opublikuje młodzież w wieku 16-22 lat pod opieką doświadczonego pracownika młodzieżowego.

Strona internetowa w najbliższych latach będzie sukcesywnie rozbudowywana o kolejne lekcje, ocali od zapomnienia cenne życiorysy zamojskich seniorów i będzie jednym z naszych głównych narzędzi służących do wdrażania lekcji żywej  historii w partnerskich szkołach stowarzyszenia HEureka Generator.

Przygotowanie wersji angielskiej strony zapewni nam innowacyjne dotarcie z historią Polski XX wieku do innych krajów. Gwarantuje to dobrze rozbudowana międzynarodowa sieć kontaktów naszej organizacji.

Wyniki naboru już za miesiąc. Trzymajcie kciuki!