Przygotowujemy się do projektu w Chorwacji 2019-06-27 , aktualności

Już dzisiaj w nocy rozpocznie się długa, ale na pewno też owocna podróż naszych przedstawicieli na wizytę przygotowawczą poświęconą wymianie młodzieży ‘Get back to yOur roots!’.

Wymiana organizowana jest przez naszego chorwackiego partnera, organizację Razvojna udruga Ludbreg z miejscowości Ludbreg.

W trakcie wizyty przygotowawczej, jej uczestnicy zwizytują hotel, w którym odbędzie się wymiana, omówią prawa i obowiązki uczestników, podzielą między siebie obowiązki prowadzenia zajęć.

Liderzy i przedstawiciele młodzieży będą mięli też okazję poznać się bliżej, co zapewni wysoką jakość późniejszego opiekowania się grupą i realizacji działań.

Sama wymiana poświęcona będzie problemowi ryzyka wykluczenia społecznego oraz temu jak zapobiegać temu zjawisku.

Partnerzy projektu: HEureka Generator (Polska), Academy of Success (Bułgaria), Butterfly Dreamer (Romania), Sired NGO (Grecja).

HEureka Generator przy tworzeniu polskiej grupy współpracowało z naszym zaufanym partnerem z Krasnegostawu II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie.

Liderką grupy będzie Pani Aneta Karczmarek, nauczycielka języka angielskiego w naszej partnerskiej szkole, a uczestnikami uczniowie z ‘Norwida’: Anna Kasprzak, Kacper Chwaszcz, Klaudia Sadlak, Martyna Spyra, Martyna Sawa i Patrycja Szuryga.

Dodatkowo Martyna Szpyra weźmie udział w wizycie przygotowawczej razem z liderką polskiej grupy, tak by młodzież miała szansę jak najmocniej uczestniczyć w procesie decyzyjnym w przygotowaniach.

Dziękujemy za wasze zaangażowanie i życzymy udanej edukacyjnej przygody!

Projekt w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor ‘Młodzież’.