Polscy uczestnicy o naszej wymianie zatytułowanej READ ME 2019-04-08 , aktualności

Dzięki tej wymianie, nauczyłam się wielu nowych rzeczy, a między innymi tego, aby nie patrzeć na ludzi przez pryzmat funkcjonujących stereotypów. To było bardzo ciekawe doświadczenie – mówiła Martyna Wach z I LO im. Władysława Jagiełły.

Podczas tego projektu poprawiałem swoje umiejętności w porozumiewaniu się w języku angielskim. Zrozumiałem również, że w kontaktach z osobami pochodzącymi z innych krajów powinienem być otwarty i śmiały w wypowiadaniu własnych opinii - stwierdził Dominik Łusiak z I LO im. Władysława Jagiełły.

Była to moja druga wymiana. Różniła się tematem i  celem projektu, dzięki czemu miałam okazję nauczenia się zupełnie nowych rzeczy. Umiejętność używania języka angielskiego w praktyczny sposób pomogła mi zapoznać się z nowymi dla mnie sposobami walki ze stereotypami – przyznała Magdalena Janowska z II LO im. C. K. Norwida.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie HEureka Generator w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor Młodzież.

Partnerzy projektu: Evolution (Resita, Rumunia), Smart Up (Skopje (Macedonia), Brno for you (Brno, Czechy), JASMA (Ryga, Łotwa).