Po wymianie Visions of the past 2019-01-12 , aktualności

Grudniowa wymiana młodzieży ‘Let me tell you a story – Visions of the past’ była na pewno jednym z naszych najcenniejszych doświadczeń wyjazdowych. Nowa, bardzo duża grupa młodych ludzi poznała czym są ‘lekcje żywej historii’.

My sami poznaliśmy fragment historii Europy, o którym wcześniej nie wiedzieliśmy nic. Do tego spotkaliśmy po raz kolejny naszych przyjaciół, z którymi rozwijamy serię projektów historycznych i poznaliśmy nowych, którzy na pewno zostaną z nami na kolejne lata.

Kolejna książka z zapisem ludzkich losów wplecionych w historię XXw. jest na ukończeniu. To już piąta publikacja po wywiadach z więźniami obozów tymczasowych i obozów koncentracyjnych okresu II Wojny Światowej, Partyzantami, Sybirakami, więźniami politycznymi w Czechosłowacji.

Dziękujemy organizacji Evolution za zaproszenie do udziału i dotychczasową współpracę przy realizacji ‘Let me tell you a story’. Mamy poczucie zdobytego cennego doświadczenia, które na pewno zaowocuje kolejnymi projektami z tej serii w 2019 roku zarówno w Polsce, jak i w krajach naszych partnerskich organizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią prezentującą wszystkie wydarzenia w trakcie tej wymiany młodzieży.

Projekt realizowany przez Association Evolution w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor ‘Młodzież’. HEureka Generator była polskim partnerem projektu.