Upowszechniamy rezultaty "Visions of the past" 2019-01-12 , aktualności

W grudniu uczestniczyliśmy w kolejnej części projektu "Let me tell you a story".  W rumuńskich górach niedaleko Resity odbyło się spotkanie zatytułowane "Visions of the past", które poświęcone było wywiadom z osobami, które w latach 50ych XXw. były deportowane przez komunistów z rumuńskiego regionu Banat.

Grupę polską tworzyła młodzież z naszych partnerskich szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu i II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie oraz wolontariusze HEureki.

Po powrocie do Polski rozpoczęliśmy pracę nad upowszechnianiem rezultatów i reklamą projektu. Naszym zadaniem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, którzy będą mogli zapoznać się ze wszystkimi wywiadami z sześciu już przeprowadzonych części projektu.

Uczestnicy wymiany prowadzą w swoich szkołach prezentacje pokazujące co nowego zadziało się w "Let me tell you a story" i jak wyglądał nasz aktywny udział w grudniowej wymianie.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią pokazującą prezentację projektu ‘Visions of the past’ w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu. Prezentacja przygotowana została przez Barbarę Kwaśną, która była członkinią polskiej grupy, a od niedawna jest również wolontariuszką HEureki.

Dziękujemy Basiu za kolejne aktywne działanie!

Projekt "Let me tell you a story – Visions of the past" realizowany jest przez organizację Evolution w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor ‘Młodzież’. HEureka Generator jest polskim partnerem projektu.